Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ищу русскоязычных друзей по несчастью

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ищу русскоязычных друзей по несчастью

Всем привет! Парни, я занимаюсь сейчас восстановлением крайней плоти и мне было бы очень полезно (да думаю и вам) найти того, кто также этим занимается для обмена опытом и тд. Английский знаю не очень хорошо, поэтому тяжело общаться с англоязычными парнями. Буду рад если кто-то сюда отпишет. Также можем связаться на других сайтах или по почте.

Вы можете использовать перевод с русского на английский с помощью Google . Переводы в эти дни намного более точны , и я уверен, что мы можем получить вместе на форумах . Так что просто задавать вопросы и не стесняйтесь , если ваш английский не то, что очень хорошо .

Comment

kamilos911
      а ты откуда сам ?

Comment

Из Москвы а ты?
        Давай обменяемся контактами и пообщаемся, тут не удобно.
        Я есть на вк или на почту можешь писать kamilos911@gmail.com

Comment

ТЫ СПЕРва скажи как к путину относишься

Comment

Владимир Путин?!

Средства массовой информации на Западе большую часть времени его критиковать как диктатор. Лично я думаю, что он является великим президентом. Я следовал за ним в течение многих лет, и я знаю, что он сделал много замечательных вещей, чтобы улучшения, экономики. повышение уровня жизни и ВВП России. " Глобалистов " видит его как большую угрозу для их собственных интересов.

Ну не все русские любят его, но многие опросы в независимые от России есть ему 80% благоприятные на избирательные участки. Идеалы запад не может удовлетворить Россию и Путин дал России лучшее чувство патриотизма.

Я не живу в России, но я действительно следуют российские новости и прочее. " Kamilos911 " Ваша страна удивительно!

КОТ ! ( Продолжайте дергать )
            Last edited by Nomad; 08-22-2016, 07:54 PM. Reason: typo

Comment

Originally posted by Nomad View Post
              Владимир Путин?!

Средства массовой информации на Западе большую часть времени его критиковать как диктатор. Лично я думаю, что он является великим президентом. Я следовал за ним в течение многих лет, и я знаю, что он сделал много замечательных вещей, чтобы улучшения, экономики. повышение уровня жизни и ВВП России. " Глобалистов " видит его как большую угрозу для их собственных интересов.

Ну не все русские любят его, но многие опросы в независимые от России есть ему 80% благоприятные на избирательные участки. Идеалы запад не может удовлетворить Россию и Путин дал России лучшее чувство патриотизма.

Я не живу в России, но я действительно следуют российские новости и прочее. " Kamilos911 " Ваша страна удивительно! Возвращаясь к крайней плоти реставрации, России действительно низкие цены обрезания. Я читал, что это даже незаконно. Даже евреи , которые иммигрировали в США в 19- х годах были режиссерский.

КОТ ! ( Продолжайте дергать )
              what a piece of bullshit
              if you so like this motherfucker go live in russia

fucking russians with fucking putin
              fuck putin

Comment

Originally posted by leo View Post
                what a piece of bullshit
                if you so like this motherfucker go live in russia

fucking russians with fucking putin
                fuck putin
                Well that's my opinion, your welcome to make yours. But you saying "fucking russians with fucking putin" in a Russian topic of this forum is insulting very many people. I just cant seem to ignore your temper.

Comment

Nomad , you don't know russian/Ukrainian history. Don't know how many people russia killed in Ukraine due USSR. And fucking ****** putin continue do the same things in Ukraine now.
                  In russia life of person costs zero as it was due USSR.
                  So fuck ussr, fuck putin, fuck rissia. Fucking slaves.

Comment

Well that's my opinion, your welcome to make yours. But you saying "fucking russians with fucking putin" in a Russian topic of this forum is insulting very many people. I just cant seem to ignore your temper.
                    As far As I can see you don't wanna live in russia. Just love putin through interney ? lol
                    I'm very glad that USA and EU and other countries like Japan , South Korea etc. support Ukraine. And seem to me you like that putin does in Ukraine. Too bad.
                    We all see what South Korea became with USA and what North Korea became with USSR and russia now.
                    As I said - FUCK RUSSIA and FUCK PUTIN.

Comment

Originally posted by leo View Post

As far As I can see you don't wanna live in russia. Just love putin through interney ? lol
                      I'm very glad that USA and EU and other countries like Japan , South Korea etc. support Ukraine. And seem to me you like that putin does in Ukraine. Too bad.
                      We all see what South Korea became with USA and what North Korea became with USSR and russia now.
                      As I said - FUCK RUSSIA and FUCK PUTIN.
                      I don't agree on all of Russia and Putin's doings, any kind aggression threatening peace is certainly not good.

I have went to Russia before and it's a very beautiful place.Also It is impossible to determine if things are just "black or white" and "yes or no". You may have bad impressions of Russia but I have my own too.
                      Last edited by Nomad; 08-22-2016, 08:38 PM. Reason: typo

Comment

I have went to Russia before and it's a very beautiful place.
                        yes - place!!!
                        As I said you know nothing how russia was destroying Ukraine and how destroy now.
                        You may have bad impressions of Russia but I have my own too.
                        I am Ukrainian and I know. I know history both russia and Ukraine. And you don't.
                        So you can say about russia as place and not as about nation or country.
                        Russian are quite and putin does whatever he want. He took Crimea and made war on east Ukraine - Donbas.

Comment

Okay okay. How in earth did this topic steered to far.....I don't live in Russia nor Ukraine. So the news I get about those stuff are from the news and many other peoples opinion on the internet. Who the hell knows if their even true? Regarding the place, I also am interested in other stuff Russia like their culture,literature and etc.....that also goes with many many other nations I take part interest in.

Hands on if you experienced it firsthand as a Ukrainian then I cant comment to much on it with you.

Comment

Nomad, do you know why russia tels the whole world than on Ukraine is civil war ? Why russia tells her citizens about "civil war" ?
                            Cause if Ukraine would build European country people of russia just smash its government to build the same country as Ukrainian did.
                            To prevent this russia does whenever it takes. No meter how many will die.
                            Russia cant tell Ukraine how to live. Enough! Russia ruled Ukraine since 18 century.
                            If you wanna I can find right literature as Ukrainian.

Comment

Ужас! Normand, мне стыдно за таких людей из России как Leo. Мы не все такие дебилы как он. Я тебя полностью поддерживаю!
                              Leo, что бы ты мне ни ответил я не буду тебе отвечать. У меня нет желания вступать с тобой в спор. Эта тема была создана с другой целью и ты ее испортил.

Comment

Working...
                              X